Grom i Nestor - dalsze losy

Obroże telemetryczne zakładane wilkom przez Stowarzyszenie dla Natury „Wilk” pozwalają nam monitorować ich dalsze losy. Dzięki obrożom wiemy, że wilk Grom oswobodzony z wnyków w połowie września 2020 r. w okolicach wsi Laski (gmina Białogard), jest w doskonałej kondycji, żyje ze swoją grupą rodzinną w Lasach Koszalińskich i opiekuje się wraz z partnerką mocno już podrośniętymi szczeniętami. Jego sąsiadem jest Nestor, który złapał się w pętlę za brzuch jesienią 2021 r., w okolicach Gruszewa (gmina Białogard). Nestor żyje w grupie rodzinnej i w momencie uwolnienia nie miał żadnych obrażeń. Niestety, po kilku tygodniach uległ kontuzji, prawdopodobnie także spowodowanej przez wnyki. Teraz kuleje na tylną łapę, ale nadal dzielnie towarzyszy swojej rodzinie.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim darczyńcom, szczególnie sieci sklepów Biedronka oraz PTOP Salamandra za znaczące wsparcie, a także prywatnym osobom przekazującym 1% Stowarzyszeniu dla Natury „Wilk” – to dzięki Wam mamy środki na takie działania.

Kontakt

dr hab. Sabina Pierużek-Nowak – prezes
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 606 110 046

Śledź nas


© 2022 Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”. All rights Reserved.   Powered by Indico.pl / mapa witryny